ACT Oto Yıkama

ABasınçlı su ile otomobilin kaba kirlerinden arındırılması ile başlar oto yıkama uygulaması. Bu işlem sırasında yıkama makinesinin basıncının 100 bar olması, araca minium 30 santimetreden yakın olarak tutulmaması, folyo kaplama olan bölgelerde biraz daha uzaktan tutulması önem taşıyor. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda otomobilin boyasına zarar verilmesi çok muhtemek olacaktır.

AutoClub Uygulama Merkezlerinde oto yıkama uygulamalarında 2 farklı sistem uygulanmaktadır. Müşterinin isteğine göre iki uygulamadan birisi tercih edilebilir. Polytop Cilalı Şampuan + Sünger AutoClub Fırçasız Yıkama Şampuanı Her iki şampuan da otomobile zarar vermeyen çok özel kimyasallar ile hazırlanmıştır.

Aracın dış aksamı basınçlı su ile kaba kirlerden arındırıldıktan sonra şampuan ve sünger kullanılarak köpüklenir ve durulama yapılır. AutoClub’ın özel kurulama aparatı Flexiblade ile fazla suyu alınan araç mikrofiber bez ile boya yüzeyi çizilmeden kurulanır. Aracın iç aksamı da kaba kir ve tozlardan süpürülerek arındırılır, kuru hava tutularak nemli bez ile plastik aksamlar, torpido, hava kanalları, kapı pandizotları vs. silinir. Camlar içten ve dıştan cam temizleyici ile temizlenir, lastikleri parlatıcı ve koruyucu ile parlatılır, paspasları temizlenerek aracın içine konulur. Kağıt paspasları konur ve asma koku asılır. Kontroller yapıldıktan sonra araç teslim edilir.

Zift temizliği, Böcek temizliği, Motor temizliği, Endüstriyel toz (boya vb) temizliği, Koltuklardaki lekelerin çıkarılması, gibi uygulamlar oto yıkama kapsamı içinde yer almamaktadır. Bu uygulamalar için AutoClub Uygulama Merkezlerinde bulunan satış danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Copyright ©2019 Tüm Hakları Autoclub CVS'ye Aittir